In verband met Pasen hanteren wij aangepaste levertijden. | Lees hier wat dit voor je betekent
Onder de naam Blue e+ dynamic introduceert Rittal voor het eerst DNV-geteste koelaggregaten die voldoen aan de strenge eisen van de scheepvaart. Dit betekent dat de koelaggregaten niet alleen zijn getest op de gebruikelijke EMC-compatibiliteit voor schepen, maar ook op hun trillings-bestendigheid en het vermogen om betrouwbaar te functioneren onder verschillende hellingshoeken en dynamische belasting.
De belangrijkste testnorm die Rittal heeft gebruikt, is de DNV CG 0339 (Class A), een norm die specifiek is voor maritieme toepassingen. Deze test waarborgt dat de koelaggregaten ook onder de extreme omstandigheden op zee, zoals hoge dynamische belasting en onvoorspelbare bewegingen, veilig en effectief blijven werken. Naast de onvermijdelijke bewegingen van de golven, zijn het vooral de trillingen van de scheepsmotoren die een zware belasting vormen voor installaties en componenten. Koelcompressoren en andere onderdelen in koelaggregaten kunnen daardoor ernstige schade oplopen, zoals scheuren in de koudemiddelleidingen en beschadigde ophangingen.
De reden hiervoor is dat koelaggregaten meestal zijn ontworpen voor statische toepassingen, zoals in fabrieken of industriële installaties. Bij dynamische toepassingen, zoals op zee, kunnen de compressoren, die doorgaans trillings-gedempt zijn gemonteerd om gevoelige apparatuur te beschermen, juist ongewenste trillingen veroorzaken en flink gaan “slingeren”. Dit kan leiden tot ernstige technische problemen.
Rittal heeft daarom zijn Blue e+ koelaggregaten verder geoptimaliseerd voor maritieme omstandigheden, zodat ze bestand zijn tegen deze zware dynamische belastingen. De koelaggregaten werden uitvoerig getest in het Phoenix Testlab GmbH in Blomberg, en voldoen nu aan de DNV-normen. Dit maakt ze niet alleen geschikt voor scheepvaart, maar ook voor andere dynamische toepassingen aan de wal, zoals kraaninstallaties of bagagetransportsystemen op luchthavens.
De DNV-tests die de Blue e+ dynamic koelaggregaten hebben ondergaan, waren bijzonder intensief. Om de trillings-bestendigheid te testen, werd een zogenaamde sinus sweep test uitgevoerd, waarbij het koelaggregaat door een gedefinieerd frequentiespectrum werd gehaald. Dit werd gevolgd door een breedbandruistest over het volledige frequentiebereik. In totaal werd het testexemplaar meer dan 7,5 uur blootgesteld aan trillingen langs verschillende bewegingsassen.
Na de trillings-proeven werd het apparaat in een klimaatkamer geplaatst om meerdere temperatuurcycli door te lopen, inclusief variaties in luchtvochtigheid. Vervolgens werd de inclinatie, oftewel de beweging van het schip, gesimuleerd om te testen hoe het systeem zich gedraagt onder verschillende hellingshoeken. Tot slot werden EMC-metingen uitgevoerd om te zorgen dat het systeem zowel bestand is tegen elektromagnetische storingen als zelf geen storingen veroorzaakt.
De Blue e+ dynamic koelaggregaten zijn beschikbaar in vier vermogensklassen: 1,0 kW, 1,6 kW, 2,0 kW en 2,6 kW. Ze zijn robuust, betrouwbaar en energiezuinig, met een Seasonal Energy Efficiency Ratio (SEER) van meer dan 6,2. Dus moet uw installatie op zee, een bagagetransportband of kraaninstallatie functioneren, dan is de Blue e+ Dynamic de oplossing.