Betrouwbare aansluitingen voor explosiegevaarlijke omgevingen

Werk je in een omgeving met explosiegevaar? TEPEx biedt stekkers, wandcontactdozen en koppelcontactstoppen voor zone 1/21. De aansluitingen zijn uitgevoerd met IP66-bescherming voor veeleisende omgevingen.

Ontdek de TEPEx producten
Installatiemateriaal van Oude Elferink voor explosiegevaarlijke omgevingen
Installatiemateriaal van Oude Elferink voor explosiegevaarlijke omgevingen

In omgevingen waar brandbare gassen, dampen of stoffen aanwezig kunnen zijn, is het belangrijk om installatie materialen te gebruiken dat geschikt is voor de betreffende ATEX-zones. TEPEx biedt hiervoor verschillende stekkers, wandcontactdozen en koppelcontactstoppen voor toepassingen in zone 1/21.1

Kies de aansluiting die bij je toepassing past

Binnen de serie vind je verschillende uitvoeringen voor aansluitingen van 16A en 32A. Voor 16A zijn zowel 3-polige uitvoeringen voor 200-250V als 5-polige uitvoeringen voor 200-250V en 380-415V beschikbaar. Heb je meer vermogen nodig? Dan zijn er ook 5-polige uitvoeringen geschrikt voor 32A 200-250V en 380-415V. Je kunt kiezen uit een opbouw wandcontactdoos, stekker of koppelcontactstop. Zo stel je eenvoudig een passende aansluiting samen voor jouw installatie.

IP66-bescherming

Alle genoemde TEPEx wandcontactdoos, stekker en koppelcontactstop zijn uitgevoerd met beschermingsgraad IP66. Hierdoor zijn de aansluitingen beschermd tegen het binnendringen van stof en tegen krachtige waterstralen. Dat maakt ze geschikt voor toepassingen waarbij de installatie aan veeleisende omgevingsomstandigheden wordt blootgesteld.

Beschikbare uitvoeringen

De TEPEx-serie bestaat uit:

  • 16A, 3-polig, 200-250V: wandcontactdoos, stekker en koppelcontactstop
  • 16A, 5-polig, 200-250V / 380-415V: wandcontactdoos, stekker en koppelcontactstop
  • 32A, 5-polig, 200-250V / 380-415V: wandcontactdoos, stekker en koppelcontactstop

Zo kies je op basis van stroomsterkte, spanning en aantal polen de uitvoering die aansluit op jouw toepassing.

Ontdek de TEPEx producten

Lees meer over installatietechniek